Hakkımızda | Dük Kravat

HAKKIMIZDA

1962 yılında kurulan, güçlü, cesur ve centilmen erkeğin yaşam biçimini bütünüyle sahiplenen Dük Kravatları, Türkiye’nin ilk kravat üreticileri arasında yer alıyor. Toptan ve perakende satış faaliyetlerine, İstanbul’da başlayan DÜK, müşterilerine genişleyen ürün gamıyla hizmet vermek ve tarihe tanıklık etmeye devam etmek için 1970 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesinde ilk dokuma fabrikasını açıyor. Kapalı alanı 1500 m2 olan fabrika son teknolojiyi kullanarak bugün tam kapasite ile ayda 40.000 metre kumaş üreterek büyümeye devam ediyor.

DÜK; sahiplendiği değerlerle güçlü, cesur, centilmen, zarif ve duyarlı bir erkeğin hikayesini anlatıyor. DÜK erkeği “iyi giyinmeyi bir yaşam biçimi olarak ele alıyor ve girdiği her ortamda detaylara verdiği önemle tüm dikkatleri üzerinde toplamayı” alışkanlık haline getiriyor.

Geçmişten günümüze kadar, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen erkek giyim markalarına ve perakende devlerine özel üretim yapan DÜK, kendini kravat modelleri ile sınırlamayıp, gömlek, kravat iğnesi, kol düğmesi, kaşkol, papyon, yaka mendili, smokin kemeri, pantolon askısı, cüzdan, eldiven, boxer ve çorap ürünlerini de son tüketiciyle buluşturmak için ürün gamını değişen yaşam koşullarına göre genişletiyor.

Türkiye’de istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden DÜK; ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve giderek globalleşen dünyada yerini almak için hayatın renklerinden ilham alan çeşitleriyle 1980 yılında kendi sınırlarını aşarak ilk ihracatını gerçekleştiriyor.

Takvimler 1999 yılını gösterdiğinde, DÜK kapalı alanı 1900 m2 olan dikim fabrikasını kurup faaliyetlerine başlıyor. Düzce’de yer alan dikim fabrikası, artan iç piyasa ve ihracat taleplerini karşılamak için tam kapasite kullanımı ile günde 5000 adet kravat üretmeye devam ediyor.

Bugün, başta Almanya, İngiltere, Yunanistan, Rusya, Hollanda, Romanya, Ürdün, Tunus, Mısır olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştirerek uluslararası arenadaki pazar payını ve marka bilinirliğini artırıyor.

Kurulduğu günden bu yana, kaliteyi, zarafeti ve şıklığı hep bir adım önde tutan DÜK, katma değerli ürünler üreterek koşulsuz %100 müşteri memnuniyetini şirket felsefesi olarak benimsiyor. Müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatma tutkusuyla birlikte sürekli değişen tüketici beklentilerini, yaşam stillerini ve moda trendlerini baz alarak ürettiği ürünlerle markasını “nesilden nesile aktarılabilecek bir miras” olarak konumlandırıyor.

Daha sürdürülebilir bir dünyanın ancak giderek artan tüketim alışkanlığının önüne geçmekle mümkün olacağını biliyor. İşte tam da bu sebeple, kaliteli materyallerle zamansız ve zekice düşünülmüş tasarımları bir araya getiriyor. Zamansız tasarımlarıyla modayı tek potada eriten DÜK, koleksiyonunda bulunan her bir parçayı uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilecek şekilde müşterileriyle buluşturuyor.

DÜK; güçlü, cesur ve centilmen erkeğin yaşam biçimini bir bütün olarak ele alıp, attığı her adımda ona eşlik ediyor. Herkeste olanın değil, özel ve kaliteli olanın peşinden giderek güçlü ve gizemli yanını korumayı seven erkeğin, geçtiği her yerde kendinden bir iz bırakmasına olanak tanıyor.

Bursa Organize Sanayi bölgesinde ve Düzce lokasyonlarında bulunan fabrikalarında son teknolojiyi kullanarak üretime hız kesmeden devam eden DÜK; Osmanbey’deki toptan mağazasının yanı sıra www.duk.com.tr online mağazasıyla birlikte iyi giyinmeyi yaşam biçimi haline getirmiş müşterilerine şık, zarif, kaliteli ve fark yaratan ürünler sunmaya devam ediyor.